NABBA/WFF SLOVAKIA WORLD FITNESS FEDERATION INTERNATIONAL NABBA INTERNATIONAL

8. októbra 2017 | Vyhodnotenie RLS Prague 2017

Kategória: Nezaradené

Vďaka podpore nášho sponzora MHplus s.r.o. a Finnlux s.r.o. sa slovenskému tímu na výprave NABBA/WFF Slovakia podarilo úspešne reprezentovať na medzinárodnom podujatí RLS Praha.  Súťaž organizovaná NABBA/WFF Česko pod vedením Michal a Verunka Bendovci sa vykryštalizovala do nesmierne kvalitného a vrcholového podujatia. Okrem Slovenska a Čiech sa tu zúčastnila aj výprava Markusa Schlágra z Rakúska a tím Slovínska. Za Slovensko v kategórii WFF bikiny sa predstavili Lucia Orsagová a Petra Horvátová, v kategórii Nabba Men 2-3 nás reprezentovali Miroslav Farkaš, Vladimír Pustay a Tomáš Ondík. V kategórii Men 1 Michal Petrinec a za juniorov tu bol Richard Fedorčák a Vladimír Pustay.  Rovnako nám promotér Michal Benda vyšiel v ústrety a spolu s jeho programom zdokonaľovania NABBA/WFF federácie sme absolvovali skúšobné testy pre našich rozhodcov Michal Cibulka, Nikola Harabínová, Martina Štanclvá a Pavol Struhačka. Za vytvorenie tohoto priestoru sme Michalovi a Veru veľmi vďační.  Slovenské zastúpenie v rámci rozhodcovského tímu, zaujala šéfka našich rozhodcov  Miroslava Fábryová.

Ako prvá kategória sa na pódiu predstavila kategória juniorov do 17 rokov,čo bolo určite niečo nové a zaujímavé v rámci NABBA/WFF.

Hneď po nastúpili juniori do 23 rokov a bolo jasné, že táto kategória všetkým (včetne rozhodcov) zamotá hlavu. Úroveň týchto mladých mužov s prehľadom dosahovala štandard mužských kategórii a fakt sa bolo na čo pozerať. Vlado Pustay pretekár nižšieho vzrastu bol nesmierne príjemným prekvapením nielen tejto kategórie, ale aj celej súťaže. Plastická svalová hmota, vynikajúca kondícia, excelentná prezentácia a hlavne charizma boli silnými zbraňami, ktoré Vlado využil na 100 percent. Nakoniec výsledok jeho snaženia priniesol 6. miesto v kategórii juniorov a 5. miesto v kategórii mužov. Skvelý výsledok na 20 ročného muža. Richard Fedorčák bol našim druhým želiezkom v ohni. Vynikajúca genetika, štíhly pás a široké ramená. Jedny z najlepších nôh aké v Prahe ten večer vystúpili. Hĺbka, separácia, tvar aj objem. S čím trochu Richard na svojich súperov strácal, bolo načasovanie formy. Napriek tomu 5. miesto bolo v tejto kategórii zaslúžene vybojované a veľmi cenné s ohľadom na nadstavený štandard. Richard si však v rámci slovenského tímu vybojoval nomináciu na MR UNIVERSE NABBA v UK a Vlado Pustay účasť na Majstrovstvách sveta na Cypre. Video tu

Men 2-3-4 Nabba kategória s účasťou mien ako Michal Andrísek Mr. Európy WFF 2016, Pavol Kočvara finalista Mr. Universe a Mr. World NABBA, či slovinský pretekár Ján Čampa vo federácii IFBB.  Za Slovensko nastúpili Tomáš Ondík, Miroslav Farkaš a junior Vlado Pustay. Vlado ako sme spomenuli obsadil krásne 5. miesto,  Tomáš Ondík sa v tejto kategórii celkom dobre vynímal a to napriek tomu, že je to klasický kulturista a typovo patrí do WFF Atletic. Brutálne dobré nohy, veľmi dobrá hustota a správne načasovaná forma priniesla Tomášovi 4. miesto a to z ohľadom na prvú trojku je úspech na ktorom sa do budúcnosti dá stavať. Miro Farkaš ako Masterák si zasúťažil aj medzi mladou gardou a krásnou prezentáciou, skvele predvedenou voľnou zostavou a dobrou formou si vybojoval 6. Miesto. Video tu

Man 1 NABBA alias súboj gigantov. Michal Petrinec viac stavaný do klasických WFF kategórii Atletic-Superbody nevydržal tlak tohoto súboja a medzi super size borcami sa rozhodol nenastúpiť na poobedňajšie finále. Promotér ho napriek tomu vyhlásil na 10. mieste a nepodal podnet na disciplinárne konanie. Tým pádom NABBA/WFF Slovakia umožní tomuto pretekárovi dokončiť súťažnú sezónu 2017 a veríme, že úspešne zareprezentuje Slovensko v Rakúsku na Austria Open.  V tejto kategórii sa odohral historický súboj medzi Marekom Mandíkom a Jirkom Procházkom. Bola to veľkolepá show a určite sa o nej ešte dlho bude hovoriť. Ja osobne som veľmi vďačný za to, že som tu nebol súčasťou rozhodcovského zboru. Video tu

Bikiny WFF boli prehliadkou žien  v super kondícii a naše dievčatá Lucia Orságová a Peťka Horvátová boli ozdobou tohto podujatia. Lucka sa nakoniec stala víťazkou a Peťka si domov odniesla striebro. V súčastnosti ich čaká AUSTRIA OPEN a World Cup v Srbsku a to všetko v ten istý víkend. S formou, ktorú predviedli na RLS Praha môže Slovensko dúfať v najvyššie priečky a už teraz sa na ďalší víkend tešíme.

WFF muži šport model si zlato s prehľadom a s „kľudom angličana“ prevzal Tomáš Ondík a táto kategória mu nesmierne sedí. Z recesie túto kategórie skúsil aj masterák Miro Farkaš a doniesol nám bronz. Skvelé výsledky chalani.

Masters nad 40 rokov bola kategória priamo pre Mira Farkaša a znovu bronz bol výsledkom jeho snaženia.

RLS Praha je za nami, Austria Open pred nami. Kondícia našich atlétov stúpa, sezóna sa v podstate len začala a napriek vážnej konkurencii už dnes z tímu Slovensko cítiť odhodlanie a nasadenie s ambíciou tých najlepších výsledkov. Teraz nás čaká a reprezentuje:

AUSTRA OPEN: Miroslav Farkaš, Vladimír Pustaj, Michal Petrinec, Petra Horvátová, Lucia Orságová, Tomáš Ondík

World Cup Srbsko: Tomáš Ondík, Vladimír Pustaj, Petra Horvátová, Lucia Orságová

WFF Nemecko: Adrian Krokavec, Tomaš Ondík, Petra Horvatová

Kuwait Cup : Ján Král

Mr Universe Nabba UK: Ján Král  a Richard Fedorčák

WFF Majstrovstvá sveta: Ján Král, Blanka Vaššová, István Jenei, Vladimír Pustaj a Timea Juhásová

Zdroj: NABBA/WFF INTERNATIONAL
Autor článku: NABBA/WFF Slovakia