NABBA/WFF SLOVAKIA WORLD FITNESS FEDERATION INTERNATIONAL NABBA INTERNATIONAL
NABBA/WFF SLOVAKIA WORLD FITNESS FEDERATION INTERNATIONAL NABBA INTERNATIONAL

18. novembra 2017 | Richar Fedorčák Profil

Kategória: Články

RLS Prague a Universe 2017

Po úspešnej sezóne 2016 si Richard Fedorčák postavil vyššie ciele a sezónu 2017 otvoril na RLS Prague. Na tomto šampionáte obsadenom borcami o 2-3 roky staršími si krásne zabojoval so súťažnou váhou tesne pod 100kg a obsadil finálové 6 miesto. Rišo sa rozhodol v tomto momente, že absolvuje ešte Austria Open a potom skúsi Mr Universe NABBA vo Veľkej Británii. 

Austria Open bola ešte výraznejšie obsadená ako boli Čechy a tak sa na tomto podujatí, napriek veľkej snahe Rišovi nepodarilo dostať do finále. S ohľadom na tento stav, bolo obdivuhodné, že Rišo pokračoval aj v diéte, aj v tvrdom tréningu na jeden z najťažších šampionátov sveta Mr. Universe. Na druhej strane je pravdou, že Richard mal oveľa väčšiu šancu na Mr. Universe, kvôli obmedzeniu vo veku súťažiacich juniorov (vek do 21 rokov). Na regionálnych open eventoch NABBA/WFF sú juniori klasifikovaní do 23 rokov.

Mr. Universe :

V tejto najvyššej súťaži federácie NABBA na 67. ročníku nastupuje Richard zatiaľ do najväčšej výzvy, akú si mohol predsavziať. Pozrite si pár postrehov a fotiek  z TOP 6:

V čelných pozíciách u Riša výrazne vystupuje kontrast pás verzus plecia a veľmi estetický vzhľad. Jeho celkový objem bol vyrovnaný súperom, ale čelné pozície vytvárali dojem nedostatočnej kresby a vyrysovania v porovnaní s ostatnými. Všeobecne sme vedeli, že u Riša to nie je tento prípad, každopádne na pódiu sa to tak javilo. Následne sa prešlo do bočných póz.

Stále zjavne mäkšie svaly, ale separácia a tvrdosť svalov v týchto polohách bola oveľa lepšia. Hlavne hrudník z boku podstatne posunul Riša späť do hry a netrpezlivo sme čakali na porovnávania zadných póz.

A bolo to tu, Nielen podstatne hrubšia svalová hmota s primeranou hustotou, ale hlavne výrazná separácia aj so stromčekom. Rišové top pozície. S prehľadom dominantný a v plnom nasadení.

Ako to vždy na súťažiach býva, pre každého pretekára je najdôležitejšie nastúpiť na pódiu a od prvej sekundy začať v základnom line-up podať maximálny výkon. Toto sú momenty kedy sa rozhoduje o tom, kto pôjde do prvého povestného top 3 vyvolávania. U Richarda toto, pri jeho konečnom umiestnení zohralo výraznú rolu. Základný postoj a čelné polohy neboli dostatočne výrazné v porovnaní s Majstrom Sveta NABBA a Mr. Universe z minulého roku. Konkurencia bola silná a tak naše celkové umiestnenie na 5.mieste boli veľmi dobrým výsledkom nielen pre Riša, ale aj Slovensko.

 

Richard ďakujeme za našu reprezentáciu na Mr. Universe, Austria Open a RLS Praha. Držíme ti palce do roku 2018, tvoje ambície poznáme a vieme, že sú veľmi reálne s ohľadom na tvoj potenciál.

Zdroj: NABBA/WFF Slovakia, NABBA/WFF Czeck, NABBA/WFF Austria a NABBA UK
Autor článku: Pavel Kisel
MENU