NABBA/WFF SLOVAKIA WORLD FITNESS FEDERATION INTERNATIONAL NABBA INTERNATIONAL
NABBA/WFF SLOVAKIA WORLD FITNESS FEDERATION INTERNATIONAL NABBA INTERNATIONAL

26. júna 2017 | Majstrovstvá sveta Nabba v Samare 2017

Kategória: Články

Tohtoročný šampionát Nabba bol umiestnený do Samary v Rusku asi 2 hodiny letu z Moskvy. Usporiadatelia a predstavitelia Nabba v Rusku Aleksei Shaiskin a Sergej Romanov vytvorili skvelé zázemie pre atlétov v tomto pol miliónovom meste. Celý šamionát bol od úplného začiatku v on-line vysielaní, bez prerušení či technických závad.

Ako prvý Slovák sa na ruskom pódiu predstavil Michal Púček, čerstvý európsky šampión vo WFF superbody kategórii. Už od začiatku sme vedeli, že men 3 bude nielen hojne zastúpená čo sa týka kvantity, ale aj kvality pretekárov. Michal priniesol ešte o máličko viac vysušenú formu, ako tomu bolo na ME WFF v Litve. Váhové obmedzenie WFF v superbody, však v men 3 Nabba nie je a tak Michal musel zápasiť s borcami o 10-12 kg ťažšími ako je on sám. Bohužiaľ na finále to nestačilo. Veríme, že Michal nájde inšpiráciu v týchto pretekoch a opať posunie svoju výkonnosť ďalej.

Men 2 kategória alias do 179cm nastúpila v plnej paráde so slovenským pretekárom Igorom Illesom. Igor po absolvovaní Slovakia Open a Majstrovstvách Rakúska hodil 3 týždňovú sústredenú prípravu na MS Nabba. Napriek svojmu objemu je tento borec veľmi mladý závodník a bude ešte nejaký čas potrebovať na skvalitnenie svojej hmoty. Super genetika, veľký objem sú atribúty, ktoré už teraz posúvajú Igora k finálovým umiestneniam. Rovnako tomu bolo aj v Samare. Celkové 6.miesto na MS Nabba je super umiestnenie, ale ak Igor dotiahne formu bude to úplne iné kafé. Igora sponzoruje Particle Peptides a rovnako Gym Beam, čim sa jeho príprava značne uľahčuje.

Men 1 je, bola a bude asi tou najťažšou kategáriou a to nielen váhovo. Jan Král bol slovenským želiezkom v ohni. Nielen skúsený, ale ja vzdelaný atlét rovnako zo stajne Gym Beam priniesol na pódium 116-118 kg svalovej hmoty v skvelej kvalite a oplatilo sa. V záverečnom rozhodovaní o prvenstvo v tejto kategórii, rozhodol hlavný rozhodca, že zlato poputuje do Litvy a nie na Slovensko. 11 členná porota dosiahla pri svojom hodnotení rovnaký skorový výsledok. Veľmi zriedkavá situácia a Janko može doslova povedať, že titul Majstra sveta mu ušiel len o vlások.

Masters 40+

Pavol Struhačka počas svojej prípravy na práve túto súťaž prekonával problémy, ktoré by drvivú vačšinu z nás vyradilo nielen z prípravy, ale častokrát aj z bežného profesného a spoločenského života. Formu ktorú priniesol na MS považujem za jednu z najlepších akú mal. Aj keď bolo vidieť, že naplniť to bolo viac ako nutné. Bohužiaľ nepodarilo sa. Aj keď v peknej forme s krásnou prezentáciou to Palo do top 6 nedal. Myslím, že jeho čas ešte len príde.

Všetkým atlétom za vedenie Nabba/Wff Slovakia ďakujeme za úspěsnú reprezentáciu a drinu ktorú do tejto prípravy vložili.

Obrovské ĎAKUJEME patrí aj našim dvom sponzorom tejto výpravy Finnlux a MH plus Vaše telekomunikačné služby.

 

MENU