NABBA/WFF SLOVAKIA WORLD FITNESS FEDERATION INTERNATIONAL NABBA INTERNATIONAL
NABBA/WFF SLOVAKIA WORLD FITNESS FEDERATION INTERNATIONAL NABBA INTERNATIONAL

12. februára 2018 | Kategórie NABBA a WFF kritéria a hodnotenie

Kategória: Články

NABBA 

V rámci mužských kategórií NABBA je to hodnotenie v podstate veľmi jednoduché, pre každého kto je fanúšikom ťažkej „HARDCORE“ kulturistiky. Objem, vyrysovanosť, tvrdosť, suchosť a symetria je 5 základných vecí na ktoré sa rozhodcovia zameriavajú. Podstatou kulturistiky vždy boli a budú tieto atribúty a NABBA ako najstaršia konzervatívna kulturistická federácia sa ich jednoznačne drží. Kategórie: do 165, do 172, do 179 a nad 179 alias men 4, men 3, men2 a men 1. Posúďte sami:

NABBA – ženské kategórie

Toned Figure je kategória, ktorá je zhodná s kategóriou bikiny v iných federáciách s tým rozdielom, že súčasťou jej prezentácie je aj tradičný pózing. V tejto kategórii je hodnotené zo strany rozhodcov: plnosť svalov ich separácia bez tvrdosti a suchosti. Ostrosť detailov v tejto kategórii nie je žiaduca. V porovnaní s tradičnými kategóriami bikiny je toned figure oveľa športovo profesionálnejšia, nakoľko pretekárky sa prezentujú v športových pózach.

NABBA Atletic  figure

Podstatou tejto kategórie je to isté čo aj v kategórii Toned figure, ale určite je to podstatný dôraz na kondíciu, tvrdosť a samozrejme aj suchosť. Kategória sa často nedelí podľa výšky. Pozrite si video:

NABBA Trained Figure

Trained figure je už tradičná ženská kulturistika, kde objem v čo najlepšej kvalite vám zabezpečí tie najvyššie priečky.

Zdroj: NABBA International
Autor článku: NABBA/WFF Slovakia
MENU