NABBA/WFF SLOVAKIA WORLD FITNESS FEDERATION INTERNATIONAL NABBA INTERNATIONAL
NABBA/WFF SLOVAKIA WORLD FITNESS FEDERATION INTERNATIONAL NABBA INTERNATIONAL

5. októbra 2017 | Jan Král najťažší kulturista Slovenska.

Kategória: Nezaradené

Ján Král žije, pracuje a trénuje v Košiciach. V rámci jarnej sezóny 2017 ste ho mohli vidieť ako úspešne a s prehľadom vyhral svoju nomináciu na Slovakia Open Bytča 2017, a tak sa kvalifikoval na medzinárodné podujatia v rámci NABBA A WFF International. Napriek veľmi dobrým vyhliadkam na zisk titulu majstra Európy WFF si Janko radšej zvolil podstatne náročnejšie závody o týždeň neskôr. Cieľ bol jasný NABBA majstrovstvá sveta v ruskej Samare.

 

Do Ruska priletel spolu so slovenským tímom reprezentantov Pavol Struhačka, Igor Illes a čerstvý majster Európy WFF Michal Púček.  Už večer pred odletom som videl Janka vo forme, ktorú som fakt u neho nikdy predtým nevidel, ale otvorene som bol veľmi zdržanlivý, pretože NABBA svet je sakramentský ťažký boj. Nejde tu o plnosť, okrúhlosť a hĺbku. Ide tu o objem, mega objem v extrémne suchej, tvrdej hustej kvalite a symetrii. V ten večer už Janko začal cukrovať, ale čakal ho let v nadmorskej výške 8000 m a vy ktorí máte skúsenosti a poznatky, viete čo karbohydráty a let môžu spôsobiť. Tak či onak, skúsený atlét sám seba pozná, nacukroval a v neskorých hodinách doletel aj s tímom do Samary.

Po otvorení súťaže a nie veľmi šťastnej karte Paľka Struhačku a Michala Púčeka, ktorým sa napriek super forme, finále nepodarilo, nastúpil Igor Illess v MEN 2.  Jeho konečné 6. miesto na tomto šampionáte bolo pre Igora evidentne sklamaním, ale pre Slovensko veľkým úspechom. Získať 6. miesto na tejto súťaži trvá mnohým veľmi úspešným borcom aj 4-5 sezón.

Class 1 alebo Men 1 a Ján Kráľ nastupuje na pódium. Finále a top 6 bolo jasné. Napriek svojim 126kg pri výške 186 cm Janko objemom výrazne neprerážal. Každopádne estetika, symetria ale hlavne suché plné a vydreté svaly ho jednoznačne vyzdvihovali z top 6 borcov do popredia. Výsledky už boli na stole a spočítané, ale nikto nevyhlasuje víťazov a nič sa nedeje. Hlavný rozhodca si sadá za stôl a už sa odpočítava šieste, piate, štvrté (medailu máme) tretie a Janko spolu s litovským borcom ostávajú v pozadí. Kto to bude? Obrovský piskot a prekrikovanie kto sa stane víťazom, no výsledok nemal ani komentátor na pódiu. Stav po vyhodnotení bodovania bol totiž po súčte hlasov porotcov zhodný. Janko a Paulius Jasiukaitis čakajú na rozhodnutie hlavného rozhodcu. Kam to pôjde?

Tentokrát to šlo do Litvy a Slovensku len o vlások unikol titul Majstra sveta NABBA. Ján Král každopádne krásne a mimoriadne skvelo reprezentoval Slovensko a verím, že všetci rovnako ako ja ste na jeho výkon pyšní.

Momentálne sa Janko pripravuje opäť na veľkú show KUWAIT CUP 21.10.2017, kde ide o peňažné odmeny 75 tisíc dolárov. O týždeň neskôr 28.10. to je Mr. Universe NABBA, čo je úplne najstaršia súťaž sveta od roku 1947 a nakoniec Majstrovstvá sveta WFF na Cypre, kde tiež bude boj o nejaký ten groš a PRO CARD.

Silne verím, že tento rok bude mať meno Ján Král a všetko bude podľa predstáv tohoto vynikajúceho slovenského atléta. 

 

Zdroj: NABBA/WFF INTERNATIONAL
Autor článku: Palo Kisel
MENU