NABBA/WFF SLOVAKIA WORLD FITNESS FEDERATION INTERNATIONAL NABBA INTERNATIONAL
NABBA/WFF SLOVAKIA WORLD FITNESS FEDERATION INTERNATIONAL NABBA INTERNATIONAL

1. novembra 2017 | Jan Král Mr Universe 2017

Kategória: Články

Mr Universe NABBA sa tento rok opäť konal v Birminghame v Symphony hall. Toto netradičné miesto bolo zvolené organizátorom a promotérom NABBA UK z dôvodu rekonštrukcie haly v Southport ako tradičnom mieste konania. Tento 67 ročník sa okrem tradične vysokej účasti niesol aj v znamení výmeny postov vo vedení NABBA International. Po rokoch kvalitnej práce a nasadenie v prospech tejto komunity sa vzdal doterajší prezident Graeme Lancefield a štafetu prebral nový prezident Eddy Elwood.

Slovensko na tomto šampionáte reprezentoval v kategórii Ján Král z Košíc a Richard Fedorčák zo Spišskej Novej Vsi. O Rišovi nájdete článok na našom portáli už čoskoro.

Ján Král spolu s tímom priletel do UK v piatok večer, aby v pohodlí stihol registráciu na druhý deň ráno. Náš hotel bol len 3 minúty pešo z miesta konania MR Universe a tak sme mali kompletné pohodlie na záverečnú prípravu. Janko bol vo vynikajúcej forme a pripravený na to najlepšie čo som doposiaľ u neho videl.

v kategórii nabitej množstvom kvalitných pretekárov, všetkých s výškou nad 179 cm a nebojím sa povedať, že zrejme aj s váhou nad 110 kg. Všetci pretekári boli v perfektnej kondícii, vyrysovaní, tvrdí a objemní. V prvom momente, keď som videl pretekárov v plnej kráse na pódiu, mi prebehla hlavou nesmierne alibistická myšlienka! Som rád, že tu nerozhodujem!

Janko na pódiu objemom asi ako jediný veľmi dobre sekundoval Joshovi Maley a vytvárali dojem obrovského vikingského boja. V kategórii mal Janko aj majstra sveta NABBA z Litvy, vicemajstra Universe z Česka Mareka Mandíka a šampióna z Rakúska. Rovnako tam boli víťazi národných šampionátov z celého sveta od Mexika až po Kóreu. Ako som už spomínal Janko pri výške 190 cm a váhe cca 121Kg vôbec vedľa víťaza kategórie nestrácal, ale nižší borci šli tvrdo cez kvalitu a ostrosť. Tak to na Unverse je po roky. Janko bol perfektne pripravený možno pre súťaže iných federácii, ale toto je Universe NABBA. Tu je to profesionálne zvládnuté načasovanie v amatérskych kategóriách. Silne verím tomu, že medzi prvým a 10. miestom bol tak maximálne 8_9 bodov rozdiel. Janko v tomto súboji titanov potiahol za kratší koniec. Jednak nikdy pred tým to nevidel(fotky a videá sú len pocit, že vieš) a tiež otvorene, nováčikovská daň tam bola trošku zúčtovaná. Tak či onak v roku 2017 sa nám nepodarilo prebojovať do top 6, ale určite vieme, že to bolo veľmi blízko. Osobne som ho do top 6 dával. Ale samozrejme 11 rozhodcov udeľuje miesta.

V priebehu dňa bolo zjavne vidieť, že jeho forma graduje, ale bohužiaľ pri večernom nástupe už bodové skóre bolo rozdané a dobehnúť ranné hodnotenie bolo nemožné. Ak sa Janko ako náš určite najskúsenejší a momentálne aj najlepší pretekár na budúci ročník pripraví podľa toho čo videl, som si takmer 100% istý, že aj zlato bude reálna predstava. Jeho objem, symetria a tvrdosť sú absolútne fantastické. Viac detailu do zadných póz v hamstringu a gluteáloch urobia celý ten rozdiel vo výsledku. Zdá sa to málo? Nie, nie je, lebo toto bol MR Universe a slabí, či nepripravení pretekári tu nie sú. Kategória men 1 ako ju Michal Benda z Českej Nabby rád nazýva sú proste KRAKENI.

Na záver prajem za NABBA/WFF Slovakia Jankovi veľa šťastia na majstrovstvách sveta WFF už túto sobotu na Cypre. Po 4. mieste na Kuwait cup sa kategória extrémbody opäť naplní veľmi kvalitnými pretekármi z celého sveta a tak to bude opäť obrovská bitka. Janko veľa šťastia a nech nám Cyprus vynahradí celú tu drinu, čas a vedomosti, ktoré si do toho vložil.

Naši sponzori: particle sro, imperial vitamins, finnlux sro, MH plus sro

Naši sponzori nám aj v tomto prípade pomohli s nákladmi na cestu a ubytovanie.  Vďaka nim môžu naši pretekári reprezentovať Slovensko v zahraničí a ukázať čo je v nás. Za všetkých našich reprezentantov Vám úprimne ďakujem a to nie len za túto výpravu.

Zdroj: NABBA/WFF Slovakia
Autor článku: Pavel Kiseľ
MENU